O nás

Štramberské uši naší babičky, tradiční český výrobek, vyrábíme od listopadu 2009. Při výrobě využíváme postupů a přísad, které k výrobě používaly už naše babičky. Štramberské uši naší babičky jsou ručně válené s příměsi medu. Jakožto člen Sdružení pro ochranu výrobců Štramberských uší jsem uživatelem ochranných známek č. 179248 a 227965, označení původu č. 175 a zeměpisného označení EU.

 

Legenda

V roce 1241 vtrhli na Moravu přes Polsko Tataři. Místní lidé hledali záchranu na strmé hoře Kotouč. Tataři se usídlili pod Kotoučem a chystali se k útoku. V noci se strhla prudká bouře a zaplavila rybníky nad tatarským ležením. Toho Štramberáci chytře využili. Prokopali hráze rybníků a Tatary zaplavili.

 

Nájezdníci odtáhli s nepořízenou a šťastní obránci pak ve zbytku ležení našli pytle s nasolenýma ušima křesťanů, které Tataři posílali svému chánovi. Tak mu dokazovali, kolik domorodců zahubili.

 

Od té doby se na počest slavného vítězství pečou ve Štramberku uši.

 

V tomto výrobku jsme zachovali původní recepturu a způsob výroby, jak nás naučila naše babička.

Štramberské ucho na červeném podkladě Štramberské ucho na modrém talíři Štramberské uši pohromadě Štramberské uši na modrém talíři

 

 

Nabízíme možnost komentované prohlídky pekárny Štramberských uší naší babičky pro skupiny 10 - 25 osob.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

 

Na prodejně nově přijímáme platby platebními kartami. Těšíme se na Vaší návštěvu.